Organizator: Fundacja Kadry ze Świata z siedzibą w Warszawie
Celem jest zbiórka zdjęć z całego świata zrobionych przez polskich podróżników,
spośród nadesłanych zdjęć Jury wybierze 20 fotografii, które otrzymają tytuł „Kadr roku 2014“
Konkurs trwa od 1 do 30 marca 2014
Przekazane zdjęcia staną się przedmiotem licytacji, lub będą podlegać innej formie sprzedaży (np. w postaci kalendarzy podróżniczych) a zebrane w ten sposób fundusze będą wykorzystane na organizację podróży marzeń dla wychowanków Domów Dziecka.
Z wybranych zdjęć będą organizowane wystawy fotograficzne, aby w ten sposób podziękować podróżnikom za ich pomoc. Szczegóły na stronie www.kadryzeswiata.pl
Organizatorzy czekają na zdjęcia do końca marca 2014
Przed zgłoszeniem należy zapoznanać się z regulaminem, który jest dostępny na stronie konkursu
Zdjęcia należy wysyłać za pomocą FORMULARZA, który znajduje się tutaj.
Projekt został podzielony na 4 etapy:
* Konkurs fotograficzny – organizatorzy czekają na zdjęcia, aby poddać je ocenie profesjonalistów. Zadaniem Jury będzie wyłonienie najlepszych KADRÓW ROKU 2014, które mają promować projekt i w pierwszej kolejności zostaną wystawione na sprzedaż. Dochód z tego przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na organizację Podróży Marzeń dla dzieci.
* Warsztaty fotograficzno - podróżnicze dla wychowanków Domu Dziecka.
* Podróż marzeń dla najbardziej zaangażowanych uczestników warsztatów.
* Organizacja wystaw kadrów roku 2014 w wielu miejscach w Polsce.
W tym roku zdjęcia oceniać będą:
Andrzej Zygmuntowicz – Przewodniczący Jury, fotografik, organizator życia fotograficznego b. prezes Związku Polskich Artystów Fotografików (1991-1994) i Fundacji Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej (1993-2004), od roku 2005 przewodniczący Rady Artystycznej ZPAF, autor kilkunastu wystaw indywidualnych i uczestnik ponad dwustu wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą. Zilustrował kilka tysięcy artykułów i ponad sto książek. Zajmuje się także teorią fotografii, zarówno jej historią jak i analizą najnowszych tendencji w fotografii i nowych mediach.
Zbigniew Furman – Członek ZPAF. Pracował w „Życiu Warszawy” i tygodniku „Razem”. Dowodził również zespołem działu foto tygodnika „Wprost”. Obecnie związany zawodowo z Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest autorem licznych wystaw indywidualnych oraz współautorem wystaw zbiorowych.
Michał Kochańczyk – Polski podróżnik, z wykształcenia ekonomista i afrykanista. Poza tym alpinista, polarnik, żeglarz i kajakarz. Były prezes Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto. Obecnie przewodniczący Komisji Rewizyjnej KWT. Zrealizował 60 podróżniczych programów telewizyjnych. Dwukrotnie odznaczony Medalami „Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe” (srebrnym i brązowym), jako jedyny dwukrotnie medalami za wybitne osiągnięcia andynistyczne.
Filip Bobek – Aktor teatralny i filmowy. Urodził się w Gdańsku w 1980. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Zadebiutował na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu w dramacie Tadeusza Różewicza pt. „Wyszedł z domu”, w reżyserii Marka Fiedora. Przełomem w karierze Filipa była rola Marka Dobrzańskiego w serialu telewizyjnym „Brzydula”. Zapewniła mu sympatię i uznanie wśród widzów oraz prestiżową nagrodę Telekamerę 2010. Kolejne lata przyniosły role filmowe m. in. w „80 milionach”, „Sali samobójców” oraz serialowe. Filip zagrał Artura Sagowskiego w telewizyjnym hicie „Prosto w serce” u boku Anny Muchy i Jacka Braciaka. W ostatnich latach zagrał w serialach: „Hotel 52”, „2XL”, i w teatrze w spektaklu „Kochanie na kredyt”.
Roderyk Więcek – Z wykształcenia geolog, z zamiłowania podróżnik. Dziennikarz od wielu lat prowadzący programy podróżnicze w Radiu PiN. Członek Kapituł konkursów podróżniczych National Geographic Traveler (2010). Prowadzący spotkania autorskie w ramach Klubu National Geographic, m.in. z takimi podróżnikami i pisarzami jak Beata Pawlikowska, czy Piotr Kraśko. Został nagrodzony za najlepsze publikacje turystyczne przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników Globtroter w Roku 2012 i 2013.