9 kwietnia 2014 Rada Artystyczna przyjęła do ZPAF pięcioro nowych członków:
Joannę Stogę i Grzegorza Sawa-Borysławskiego do Okręgu Dolnośląskiego,
Magdalenę Poprawską do Okręgu Warszawskiego, Krzysztofa Zająca i Piotra Bieńka
do Okręgu Świętokrzyskiego. Gratulujemy i serdecznie witamy w naszych szeregach!
Joanna Stoga, (100ga) rocznik ’64, mieszka i tworzy we Wrocławiu, wprowadzający do Okręgu Dolnośląskiego: Basia Sokołowska i Sławomir Tobis. Ukończyła Europejską Akademię Fotografii w Warszawie (dyplom w pracowni Izabeli Jaroszewskiej). Fotografią zajmuje się od kilku lat i od początku traktuje ją jak klucz otwierający drzwi do pełnego emocji świata wyobraźni, do nieznanych przestrzeni, odkrywanych przede wszystkim we własnym wnętrzu. W swojej pracy korzysta z różnego typu technik fotograficznych, jednak największą popularność przyniosły jej fotografie wykonane z użyciem medycznego sprzętu rentgenowskiego. „Promienie X pozwalają prześwietlać anatomię interesujących mnie obiektów i tym samym wejść w zupełnie inny wymiar. Wszystko to, co tworzy klasyczną fotografię, przestaje mieć znaczenie. Światło znika, kolor jest bezużyteczny i nawet kształt może być zwodniczy. To tajemniczy świat, pulsujący własną energią i wciągający niczym spacer po drugiej stronie lustra". Na co dzień zajmuje się przede wszystkim dokumentowaniem wydarzeń muzycznych i teatralnych. Laureatka międzynarodowych konkursów fotograficznych. Ma na koncie wiele wystaw organizowanych zarówno w kraju jak i za granicą.
Więcej informacji na stronie autorskiej www.100ga.pl Obok prace rentgenowskie „Qi“
Grzegorz Sawa-Borysławski, rocznik ’83, mieszka we Wrocławiu. Wprowadzający do Okręgu Dolnośląskiego: Piotr Nowak i Piotr Komorowski. Muzyk, gitarzysta basowy, fotograf, grafik. Absolwent wrocławskiej ASP na wydziale Sztuki Mediów, zakończonej dyplomem z (anamorficznej) fotografii otworkowej. Studiował też fotografię na ASP w Poznaniu. Tworzy od 2000 roku. W dorobku wiele wyróżnień i wystaw zbiorowych (OFFO, Jastrzębie Zdrój, 2009; Pinhole Day 2009-2013; Pinhole World, Sopot, 2012) oraz indywidualnych (Labirynt, Kłodzko, 2009; Pinhole Festival, Iserlohn, Niemcy, 2010; OFFO, Jastrzębie Zdrój, 2011). Uczestniczył też (razem z Piotrem Barem) w warsztatach fotografii otworkowej dla dzieci w Ząbkowicach Śląskich (2012). Artystycznie działa wyłącznie camerą obscurą, modyfikowaną na potrzeby idei fotograficznych. Nierzadko wykorzystuje klasyczne techniki fotograficzne, np. kalotypię.
Obok kilka prac, więcej na facebookowym profilu.
Magdalena Poprawska, rocznik ’75, mieszka w Krakowie. Wprowadzający do Okręgu Warszawskiego: Wiktor Nowotka i Szymon Barna. Absolwentka Wydziału Multimediów Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Dyplom z wyróżnieniem w specjalności fotografia, 2001). Ukończyła roczne podyplomowe studia Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2002). Stypendystka Fundacji Kultury (1998), MKiS z Funduszu Promocji Twórczości (2001–2002). Od 1997 roku pracuje na rzecz własnej twórczości, ma na swoim koncie wystawy indywidualne oraz udziały w wystawach zbiorowych, publikacje, teksty krytyczne, okładki płyt i czasopism. Zajmuje się zarządzeniem kulturą, projektowaniem oraz realizacją wystaw muzealnych i sztuki współczesnej.
Więcej informacji na stronie autorskiego imaginga studio. Obok prace z zestawu "Relatywizowanie widzialnego. Widelec"
Krzysztof Zając, rocznik '62, mieszka w Kielcach, wprowadzający do Okręgu Świętokrzyskiego Paweł Pierściński i Waldemar Kozub. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Funkcjonując w środowisku fotograficznym od 2008 roku przygotował dwie wystawy indywidualne i brał udział w siedmiu problemowych wystawach zbiorowych. Swoimi pracami uczestniczył w ponad 50-ciu międzynarodowych salonach fotograficznych w 27 krajach, nagradzany w kilkudziesięciu konkursach fotograficznych. Laureat „Scyzoryka 2012” Świętokrzyskiej Nagrody Artystycznej. Nagrodzony srebrnym medalem XV Międzynarodowego Biennale Krajobrazu >S-ave the e-art-h<.
Obok prace z zestawu "Kieleckim okiem".
Piotr Bieniek, rocznik ’71, mieszka w Iwanowicach pod Krakowem, wprowadzający do Okręgu Świętokrzyskiego: Jan Zych i Adam Gryczyński. Absolwent AGH, doktor nauk chemicznych (UAM w Poznaniu), pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Egzaminator OKE w zawodzie fototechnik. Autor 6 wystaw indywidualnych, uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Posiada tytuł A. FIAP. W „codziennej” fotografii interesuje go forma i sens obrazu niezależnie od tego, do jakiego gatunku on należy. W poszukiwaniach artystycznych koncentruje się na podobieństwach form i znaczeń w różnych skalach i kontekstach.
Więcej informacji na stronie autorskiej piotrbieniek.pl. Obok prace z cyklu „Mikroświaty” (mikroskop polaryzacyjny)