Organizator: Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, Al. Najświętszej Maryi Panny 64
Termin przyjmowania prac do 14 października 2014
Patronat: Wydział Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ w Krakowie
Konkurs jest elementem większego przedsięwzięcia Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie – projektu I stało się światło. Niezwykła historia zwykłej fali elektromagnetycznej, którego podstawowym celem jest zaprezentowanie sztuki i nauki (fizyki) w wzajemnych relacjach, a nie jako wąskich oraz wyspecjalizowanych dziedzin.. Fotografia otworkowa jest znakomitym przykładem artystycznego wykorzystania falowej natury światła. Temat konkursu – światło – z jednej strony nawiązuje do problematyki projektu, z drugiej strony zaś jest tak ogólny, że pozwala na objęcie szerokiego zakresu refleksji twórczej.
Ważniejsze postanowienia regulaminu:
1. Konkurs ma charakter otwarty – mogą w nim uczestniczyć wszyscy fotografujący
2. Każdy uczestnik konkursu może nadesłać maksymalnie 5 zdjęć
3. Fotografie muszą być wykonane techniką otworkową, w formacie nie mniejszym niż 13 × 18 cm i nie większym niż 30 × 45 cm. Zdjęcia nie mogą być oprawione ani podklejone. Organizator prosi o dołączenie płyty CD z cyfrową wersją nadesłanych prac (plik .tiff, rozdzielczość 300 dpi, długość minimum 1000 pikseli) – do celów dokumentacyjnych, kwalifikacyjnych oraz wydawniczych. Prace nie mogą być modyfikowane cyfrowo z wyjątkiem podstawowej obróbki RAW-ów (kadrowanie, dopasowanie poziomów itd.). Niedozwolone są fotomontaże. Dozwolona jest wielokrotna ekspozycja. […]
8. Oceny prac dokona Jury w terminie do 30 października 2014 roku. Jury wybierze także fotografie do prezentacji na wystawie I stało się światło. Niezwykła historia zwykłej fali elektromagnetycznej.
9. W konkursie przyznane zostaną:
- nagroda główna, którą jest wystawa indywidualna w Miejskiej Galerii Sztuki, termin 8 września – 18 października 2015 roku (do wystawy będzie wydany folder)
- wyróżnienia w postaci prezentacji zdjęć na wystawie I stało się światło. Niezwykła historia zwykłej fali elektromagnetycznej w terminie 14 listopada 2014 roku do 4 stycznia 2015 roku
- wyróżnienia w postaci prezentacji zdjęć na wystawie w siedzibie Wydziały Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
Pełny regulamin z kartą zgłoszenia znajduje się na stronie organizatora.
