W innych kategoriach wyróżniono także prace Marka Lapisa, Anny B. Gregorczyk i Piotra Bieńka
2015 Px3, Ekspozycja wybranych prac - kurator: Niccolò Hébel
Espace Beaurepaire Gallery, 28, Rue Beaurepaire, Paryż
Wernisaż w poniedziałek 13 lipca 2015 w godz. 19-21
Konkurs PX3, Prix de la Photograpie Paris uznawany jest za jeden z ciekawszych i prestiżowych konkursów fotograficznych w Europie. Jego głównym celem jest m. in. odkrywanie nowych utalentowanych fotografów, zapoznając z nimi artystyczne środowisko Paryża.
Jury tegorocznej, 9 edycji, wybrało zwycięzców z tysięcy zgłoszeń z ponad 85 krajów. Prace laureatów zostaną wydane w specjalnym albumie. Najlepsze z nich zostaną przedstawione na wystawie w Paryżu, a następnie wyruszą w tournée, aby mogli je zobaczyć koneserzy sztuki z całego świata.
Karol Pałka został zdobywcą pierwszego miejsca w kategorii Portret (fotografowie nieprofesjonalni).
Jego projekt "Bracia" otrzymał także trzecie miejsce w kategorii propozycja książki dokumentalnej.
Karol Pałka, (1991) - fotograf, student IV roku Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików w Okręgu Krakowskim. Jego projekty fotograficzne nagradzane były w licznych konkursach polskich i zagranicznych, m. in. na International Photography Awards, Hasselblad Masters Awards i Prix de la Photographie.
Marek Lapis otrzymał wyróżnienie w profesjonalnej kategorii portretowej za cykl "Sunrise Festival - Black & White Series” - czarno-białe portrety wykonane podczas festiwalu muzyki klubowej.
Marek Lapis, (1968) - fotografią zajmuje się od ponad 20 lat. Specjalizuje się w fotografii reportażowej, portrecie i reklamie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików w Okręgu Wielkopolskim.
W latach 1989-1996 pracował jako fotoreporter w tygodniku “Wprost”. Właściciel agencji fotograficzno-reklamowej Artmedia. Na stałe współpracuje z Polską Agencją Fotografów FORUM w Warszawie. Fotografie publikował w większości gazet i czasopism w Polsce takich jak:. Polityka, National Geographic Polska, Newsweek Polska, Przekrój, Tygodnik Powszechny, Viva, Forbes, Playboy, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, a także w prasie zagranicznej: The Sunday Telegraph, Focus, Woche.
Nagradzany w licznych konkursach. Swoje prace prezentował w wielu miastach Polski i za granicą.
Anna B. Gregorczyk otrzymała wyróżnienie w kategorii Portret (Profesjonalni fotografowie) za serię "Osadzeni w sztuce"; cykl fotografii portretowych realizowanych przy współpracy z Aresztem Śledczym w Poznaniu oraz teatrami więziennymi biorącymi udział w Ogólnopolskim Konkursie Więziennej Twórczości Teatralnej w Poznaniu w latach 2014-2015.
Anna B. Gregorczyk, (1982) - Planistka przestrzenna z wykształcenia, po kilku latach pracy w zawodzie porzuciła pracę by realizować się w pełni jako fotograf i promotor architektury. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich i Związku Polskich Artystów Fotografików w Okręgu Wielkopolskim. Autorka artykułów o urbanistyce i architekturze, animatorka wydarzeń fotograficznych, społecznik i aktywistka.
Laureatka przegladów i konkursów. Na swoim koncie ma kilka wystaw zbiorowych oraz indywidualnych - do najważniejszych zalicza "Archimetrie", "sekret_nie", "Terytorium", "Fotoarchitektura 2009-2014" oraz "Osadzeni w sztuce".
Piotr Bieniek otrzymał wyróżnienie w kategorii nieprofesjonalnej za pracę „Water”.
Przypomnijmy, że również w bieżącym roku w edycji specjalnej PX3–White Potr Bieniek został wyróżniony za pracę A Spooky Dress, a w zeszłym roku uzyskał brązowy medal i wyróżnienie za cykl prac My floor is looking at me.
Piotr Bieniek (1971) - Fotografik, a zarazem egzaminator państwowy w zawodzie fototechnik i pracownik naukowy w dziedzinie chemii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików w Okręgu Świętokrzyskim a także Fotoklubu RP, posiadacz tytułu A. FIAP.
W fotografii interesuje go forma i sens obrazu niezależnie od tego, do jakiego gatunku należy.
Na liście wyróżnionych w kategorii profesjonalnej można też znaleźć innych członków ZPAF:
Paweł Opaliński (Okręg Świętokrzyski) za pracę "Poruszeni - transcendental record"
Maciej Plewiński (Okręg Krakowski) za pracę "Siena II"
Andrzej Pilichowski-Ragno (Okręg Krakowski) za pracę "Untitled 2015"