18 grudnia 2013 Rada Artystyczna przyjęła do ZPAF siedmioro nowych członków:
Andrzeja Górskiego do Okręgu Północno-Wschodniego, Marcina Górskiego do Okręgu Śląskiego,
Magdalenę Lasotę i Alinę Ścibor do Okręgu Dolnośląskiego oraz Michała Adamskiego,
Andrzeja Dobosza i Adriana Wykrotę do Okręgu Wielkopolskiego.
Gratulujemy i serdecznie witamy w naszych szeregach!
Andrzej Górski, rocznik '73, mieszka w Białymstoku, wprowadzający do Okręgu Północno-Wschodniego: Piotr Sawicki i Marek Dolecki. Ukończył Instytut Twórczej Fotografii w Opawie, pracuje jako instruktor fotografii. Od czterech lat zajmuje się techniką mokrego kolodionu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla projektu: "Powstanie styczniowe - fotografie na kolodionie". Obok prace z tego projektu, więcej informacji o tym przedsięwzięciu na stronie autorskiej.
Marcin Górski, rocznik ’72, mieszka w Gliwicach. Wprowadzający do Okręgu Śląskiego: Krzysztof Miller, Józef Wolny. Studiował na Wydziałach Budownictwa i Architektury Politechniki Śląskiej, dziś pracownik naukowy tej uczelni. Fotograf, kurator i popularyzator fotografii. Współzałożyciel i prezes Gliwickiego Domu Fotografii, współautor The F Blog, pisuje również na blogu Miejsce Fotografii; członek portugalskiego stowarzyszenia Fotoalternativa i Kolektywu KGF, od niedawna członek redakcji Fotoindexu, współpracownik magazynów Dilema i Camera.doc. Jego prace były pokazywane na ok. 40 wystawach indywidualnych i zbiorowych głównie zagranicą. Autor i współautor kilku książek fotograficznych (m.in. „Balcerek”). Zajmuje się tradycyjną fotografią średnio- i wielkoformatową, interesują go zagadnienia na granicy dokumentu i zapisu socjologicznego, fotografuje również architekturę. Więcej informacji na stronie autorskiej i blogu. Obok prace z serii „Cartes postales du monde moderne“.
Magdalena Lasota, rocznik ’79, mieszka we Wrocławiu, wprowadzający do Okręgu Dolnośląskiego: Piotr Komorowski, Sergiusz Sachno. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Inżynieryjno-ekonomicznym oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na kierunku Fotografia. Obecnie jest słuchaczką w MFF Kwadrat we Wrocławiu. Urodzona w epoce tradycyjnej fotografii, chwyciła za aparat, gdy normą stała się technika cyfrowa. Zrobiła to, aby dokumentować ulice swojego ukochanego Wrocławia, który przez wiele lat był jej inspiracją. Z czasem jej fotografia coraz bliżej dotykała jej samej, już nie tylko poprzez jej miasto, ale także przez rodzinę (do której zaliczają się 3 koty, które z pasją obserwuje i uwiecznia) dotarła do autoportretu, który od lat jest jej ulubioną formą ekspresji. Uwieczniając swoje stany emocjonalne i cielesność daje wyraz swoim przekonaniom i ocenie świata. Człowiek staje się w jej fotografii centralnym punktem. Prowadzi bloga, gdzie opisuje swoje cykle zdjęciowe. Obok prace z zestawu „Komplementy“.
Alina Ścibor, rocznik ’65, mieszka we Wroclawiu, wprowadzający do Okręgu Dolnośląskiego: Czesław Chwiszczuk i Piotr Komorowski. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Międzynarodowego Forum Fotografii Kwadrat. Zawodowo zajmuje się architekturą, należy do Stowarzyszenia Architektów Polskich. Związana wcześniej z Wytwórnią Filmów Fabularnych we Wrocławiu - projektowała kostiumy filmowe i uczestniczyła w realizacji filmów polskich i zagranicznych, tworzyła również autorskie kolekcje odzieży. Zajmuje się fotografią kreacyjną i inscenizowaną wyrażaną poprzez eksperyment formalny, odniesienie do innych sztuk, grę pomiędzy fikcją a rzeczywistością. Autorka esejów o fotografii. Prezentowane obok prace to fragment indywidualnej wystawy „Inna przestrzeń rzeczy”.
Michał Adamski, rocznik ’76, mieszka w Luboniu k. Poznania, wprowadzający do Okręgu Wielkopolskiego: Mariusz Forecki i Michał Sita. Członek kolektywu Un-Posed oraz współzałożyciel poznańskiej grupy Streetm. Zajmuje się tematami dokumentalnymi i reportażem oraz fotografią uliczną. Więcej informacji na stronie autorskiej.
Obok prace z zestawu „Nie mogę przebrnąć przez chaos”.
Andrzej Dobosz, rocznik ’77, mieszka pod Poznaniem, wprowadzający do Okręgu Wielkopolskiego: Mariusz Forecki i Michał Sita. Absolwent Politechniki Koszalińskiej. Grafik i fotograf niezależny. Zajmuje się fotografią społeczną i dokumentalną. Laureat wielu konkursów fotografii reportażowej. Członek kolektywu Promachine i współzałożyciel Poznańskiej Grupy Fotograficznej Streetm. Więcej informacji na autorskim blogu, który prowadzi od wielu lat.
Obok fotografie pochodzące z cyklu „Martwy sezon".
Adrian Wykrota, rocznik ’88, mieszka w Poznaniu, wprowadzający do Okręgu Wielkopolskiego: Mariusz Forecki, Michał Sita. Z wykształcenia filolog angielski oraz kulturoznawca (specjalizacja medioznawstwo). Temat pracy magisterskiej: „Fotografia dokumentalna i reportaż jako zwierciadło ludzkiego życia”. Uczestnik prestiżowych warsztatów Magnum Photos. Autor bloga o fotografii dokumentalnej i reportażu „Co z tą fotografią”. Jego głównym nurtem zainteresowań jest człowiek, a konkretniej człowiek uchwycony przez ulotność i prawdziwość fotografii dokumentalnej. Interesuje go również fotografią uliczną, ale traktuje ją jako odłam fotografii dokumentalnej. Laureat kilkunastu polskich i zagranicznych konkursów fotografii dokumentalnej i reportażu. Więcej informacji na stronie autorskiej.
Obok kilka prac z zestawu „Miasto osobiste”.