Organizator: Świdnicki Ośrodek Kultury
Otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród w piątek 15 września 2017 o godz. 18:00
w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy, ul. Franciszkańska 18
Kurator konkursu: Andrzej Protasiuk (Es. FIAP)
Jury XVIII Międzynarodowego Konkursu Fotografii „Zestaw - Świdnica 2017” w składzie:
Piotr Tomczyk - artysta fotograf (ZPAF), PWSFTviT w Łodzi - przewodniczący;
Maciej Hnatiuk - artysta fotograf;
Andrzej Protasiuk - artysta fotograf (Es. FIAP)
po obejrzeniu nadesłanych na konkurs 212 zestawów prac 88 autorów zakwalifikowało w dniu 22 lipca do wystawy pokonkursowej w dziale Fotografii reportażowej 28 zestawów prac 16 autorów
i w Fotografii poszukującej 25 zestawów prac 15 autorów oraz przyznało następujące nagrody:
Grand Prix „Zestaw 2017”, Medal i 5.000 zł – Jakub Wawrzak - Toruń za zestaw „Poza obrazem”
Dział I: Fotografia reportażowa
I Nagroda, 1.500 zł – Tadeusz Koniarz – Tarnów za całośc nadesłanych prac
II Nagroda, 1.000 – Jakub Wawrzak – Toruń za zestaw „Kopuły”
Wyróżnienie, 500 – Waldemar Kałasznikow – Wałbrzych za zestaw „Świt”
Dział II: Fotografia Poszukująca
II Nagroda, 1.000 zł – Marek Hasso–Agopsowia – Olsztyn za zestaw „Archiformy – Londyn 2016”
Wyróżnienie, 500 zł – Anna Jakubowska – Gdańsk za zestaw „Odbicie”
Wyróżnienie, 500 zł – Jacek Boczar – Tychy za zestaw „Leśne początki Onka i Onki”
Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano prace następujących autorów:
Dział I: Fotografia reportażowa
1. Jacek Boczar – Tychy – „Dzień z życia mima”
2. Natalia Borowicz – Bielsko-Biała – „Odlot – Lwów 2017”, „Drugie życie”, „Spojrzenie”
3. Piotr Borowicz – Bielsko-Biała – „Czas zatrzymany - Olomuc 2016”,
„Dzień Teatru - 100 rocznica urodzin T. Kantora”
4. Marek Hasso-Agopsowicz – Olsztyn – „Ulice Meksyku – Meksyk 2017”
5. Waldemar Kałasznikow – Wałbrzych – „Świt”, „Złodziejki”
6. Tadeusz Koniarz – Tarnów – „Droga do Boga”, „Tadeusz i Barbara”, „Świat bez koloru”, „May day Paris”
7. Lidia Krzywoźniak – Kalisz – „Krajobraz na wskroś wiejski”, „Wybrzmiały ton”
8. Katarzyna Olter – Piła – „Alkierz emocji”, „Oddział dziecięcy”
9. Sylwia Pietraszko – Bielsko-Biała – „Konwent Totto”
10. Anna Piwowarska-Sasik – Kraków – „Na targu koni w Skaryszewie”
11. Marek Synowiecki – Opole – „Okna życia”
12. Izabela Urbaniak – Łódź – „Mieszkam tu”, „Szkoła”
13. Jakub Wawrzak – Toruń – „Kopuły / Domes”
14. Barbara Wójcik – Oświecim-Brzezinka – „Postulat”
15. Daniel Yemet – Katowice – „Umierające osiedle Borki”, „Księstwo Bytomskie”
16. Krzysztof Zając – Kielce – „Nowy Świat vol. 1”, „Nowy Świat vol. 2”
Dział II: Fotografia poszukująca
1. Jacek Boczar – Tychy – „Leśne początki Onka i Onki”, „Ilustracja bajek niewydanych”
2. Piotr Borowicz – Bielsko-Biała – „Morawy”, „Przestrzeń”
3. Marek Hasso-Agopsowicz – Olsztyn – „Archiformy – Londyn 2016”
4. Anna Jakubowska – Gdańsk – „Odbicie”, „Cmentarze Nowego Jorku”, „Drogi, dróżki – dolina Nidy”,
„Studnia”
5. Jolanta i Franciszek Kluczyńscy – Łódź – „Diagnosis”
6. Krystyna Kosińska – Wałbrzych – „Tańcząca I, II, III”
7. Aleksandra Maryńczak – Bielsko-Biała – tryptyk „Za siedmioma górami…”
8. Monika Nagły – Bielawa – „Inspiracje I”
9. Sylwia Pietraszko – Bielsko-Biała – „Konwent Totto”
10. Małgorzata Sajur – Oława – „Tożsamość”, „Wstyd”, „Anhedonia”
11. Urszula Sobieszek – Piastów – „Czworonogi”
12. Jakub Wawrzak – Toruń – „Strażnicy / Watchmen”, „Pseudologia fantastica”,
„Poza obrazem / Outside the Image”
13. Barbara Wójcik – Oświecim-Brzezinka – „Ora et labora”
14. Daniel Yemet – Katowice – „Fotografia w mobilności – mobilność w fotografii”, „Nietest Rorschacha”
15. Alojzy Ziółkowski – Wałbrzych – „Tryptyk o czasie: przeszłym, teraźniejszym, przeszłym”