7 czerwca 2024 roku, w wieku 67 lat pokonała go choroba, z którą zmagał się długo…
Ceniony twórca, autor zdjęć, projektant okładek płyt z muzyką jazzową, klasyczną i rozrywkową
oraz autor fotografii i albumów związanych ze sztuką i architekturą, także nauczyciel…
Od 28 lat członek ZPAF, początkowo w Okręgu Warszawskim, później Krakowskim
Ceremonia pożegnalna odbędzie się 13 czerwca 2024 roku o godzinie 14:00 w Grodzisku Mazowieckim
przy ulicy Montwiłła 40. Świecka uroczystość, rodzina prosi o nie przynoszenie zniczy i kwiatów…
.
Piotr był fotografikiem o wyjątkowo szerokim spektrum zainteresowań i działań artystyczno-zawodowych. Karierę zawodową rozpoczął ponad 30 lat temu od trwającej do statnich lat współpracy z magazynem „Jazz Forum-International". Autor fotografii i projektów do ponad 200 okładek płyt z muzyką jazzową i klasyczną. Jego fotografie znalazły się na okładkch płytowych wielkich kompozytorów muzyki współczesnej jak Krzysztof Penderecki, Witold Lutosławski i Krzysztof Meyer. W 1986 roku uczestniczył w wyprawie etnomuzokolicznej Wydawnictwa Płytowego Poljazz do Indii, Sikkimu i Nepalu - prezentowane potem fotografie opracował ponownie w 2021 i -22 roku. Wydany w 1999 roku, wielokrotnie nagradzany album "Ukrzyżowany", z przejmującymi fotografiami krucyfiksów z kolekcji Galerii Obrazów we Lwowie, uznany został za wydawnictwo nowatorskie i przełomowe. Jego fotografie z ostatnich lat zostały wykorzystane w wielu katalogach wystaw, między innymi ikon Jerzego Nowosielskiego, czy prezentacji dioramy Bitwy pod Grunwaldem Tadeusza Popiela i Zygmunta Rozwadowskiego. W 2010 roku ukazały się dwa albumy z jego zdjęciami - "Wawel" i "Zamek w Pszczynie“. Indywidualizm fotografii oraz charyzma samego autora, zaowocowały współpracą z licznymi agencjami reklamowymi oraz wydawnictwami prasowymi.
W jego dorobku można wymienić wiele wystaw indywidualnych, między innymi w warszawskim KMPiK na Ścianie Wschodniej, Galerii SARP, w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Galerii Studio PKiN, Galerii Foto-Gen we Wrocławiu a także w Paryżu na Salon European du Jazz i w niemieckim Ingolstadt w Bawarii. Wystawa o Wzgórzu Wawelskim była prezentowana na Zamku Królewskim na Wawelu, w Muzeum Zamkowym w Pszczynie oraz w Biibliotece Uniwersytetu Wileńskiego.
Gdy mieszkał w Warszawie wykładał fotografię w Warszawskiej Szkole Filmowej i w Studium Fotografii ZPAF, gdy przeniósł się do Krakowa w kadencji 2011-2014 został Prezesem Okręgu Krakowskiego Związku.
Całkiem sporo swoich prac Piort prezentował od jakiegoś czasu na oficjalnym facebookowym profilu